Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Premier Włoch powiedziała, że tylko dalsza pełna pomoc Ukrainie może doprowadzić do negocjacji pokojowych z Rosją na sprawiedliwych zasadach.
Giorgia Meloni na tradycyjnej, podsumowującej mijający rok konferencji prasowej, przez niemal trzy godziny odpowiadała na pytania dziennikarzy.

Korespondentka rosyjskiej agencji TASS spytała jak Giorgia Meloni chce odbudować do niedawna szczególnie bliskie stosunki z Rosją. Włoska premier wskazała, że Rosja brutalnie złamała prawo międzynarodowe. „Obawiam się, że agresją na Ukrainę Rosja usiłuje wprowadzić zasadę, że mający przewagę militarną może najechać swojego sąsiada. Pani chyba rozumie, że dla nas jest to nie do przyjęcia”. Wyraziła nadzieję, że władze Rosji zrozumieją swój błąd i przerwą działania wojenne.

Wypowiedziała się przeciw, jak się wyraziła, budowie biurokratycznego superpaństwa europejskiego. Powiedziała, że Unia Europejska powinna być konfederacją suwerennych państw,a Bruksela nie powinna robić tego, co Rzym robi lepiej.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty