Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Hubert2T (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Hubert2T (CC0 domena publiczna)
Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział, że w walce z rosyjską armią Ukraina potrzebuje zachodnich samolotów bojowych oraz rakiet dalekiego zasięgu.
W wywiadzie dla kanadyjskiej telewizji publicznej CBC, Reznikow wyraził nadzieję, że uda się przekonać sojuszników do przekazania takiego sprzętu.

Ołeksij Reznikow powiedział, że zachodnie myśliwce oraz pociski dalekiego zasięgu potrzebne są Ukrainie do zniszczenia składów paliwa i amunicji, a także centrów dowodzenia na tyłach wojsk rosyjskich.

"W zeszłym roku napisałem list do świętego Mikołaja ze swoimi życzeniami. Znalazły się na niej myśliwce oraz pociski dalekiego zasięgu" - powiedział Reznikow. Minister obrony Ukrainy dodał, że latem ubiegłego roku, punktem zwrotnym okazały się systemy HIMARS. "Teraz taką rolę będą pełnić czołgi. Później punktem zwrotnym będą samoloty bojowe" - stwierdził.

Ołeksij Reznikow dodał, że w najbliższych tygodniach Ukraina przedstawi sojusznikom argumenty za przekazaniem samolotów i pocisków dalekiego zasięgu. "Patrzę na to z optymizmem" - dodał. Powiedział też, że celem Ukrainy jest wyzwolenie wszystkich okupowanych terytoriów.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty