Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefańczuk podziekował Polsce i Polakom za wsparcie udzielane przez nasz kraj od pierwszych dni wojny. Podczas wystąpienia w Sejmie podkreślał, że naród polski i polskie państwo twardo stali ramię w ramię z Ukrainą.
"Wielki naród polski i nasz bliski sąsiad okazał bezwarunkową miłość wobec swego bliźniego. Cały świat jest pod wrażeniem nadzwyczajnego człowieczeństwa i jednoczesnej determinacji Polaków" - mówił. Przypomniał też słowa św. Jana Pawła II z pielgrzymki w 2001 roku do Ukrainy, że "miarą wysokiej cywilizacji nie jest jedynie postęp gospodarczy, ale przede wszystkim moralność i duchowość".

Jak podkreślał, co trzeci Polak w taki lub inny sposób zaangażował się w pomoc Ukrainie w potrzebie. "Niski ukłon i szczera wdzięczność Tobie, drogi polski narodzie" - powiedział ukraiński polityk.
"Wielki naród polski i nasz bliski sąsiad okazał bezwarunkową miłość wobec swego bliźniego. Cały świat jest pod wrażeniem nadzwyczajnego człowieczeństwa i jednoczesnej determinacji Polaków" - mówił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty