Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zełenski powiedział gazecie, że rozumie, iż Ukraina nie będzie mogła przystąpić do NATO, dopóki trwa wojna z Rosją. źródło: https://www.wsj.com/
Zełenski powiedział gazecie, że rozumie, iż Ukraina nie będzie mogła przystąpić do NATO, dopóki trwa wojna z Rosją. źródło: https://www.wsj.com/
Ukraina jest gotowa do rozpoczęcia długo oczekiwanej kontrofensywy w wojnie z Rosją - powiedział Wołodymyr Zełenski w ekskluzywnym wywiadzie dla amerykańskiego dziennika ''Wall Street Journal''.
Prezydent Ukrainy podkreśla, że wierzy, że kontrofensywa zakończy się sukcesem, ale nie wie, jak długo potrwa.

- Wszyscy doskonale wiedzą, że jakakolwiek kontrofensywa na świecie bez kontroli na niebie jest bardzo niebezpieczna – mówił Wołodymyr Zełenski o swojej zawziętej kampanii na rzecz zaopatrzenia Ukrainy w myśliwce F-16 przez sojuszników.

Prezydent dodał, że na tak ważny i strategiczny ruch nie można czekać miesiącami. Zełenski powiedział również gazecie, że rozumie, iż Ukraina nie będzie mogła przystąpić do NATO, dopóki trwa wojna z Rosją.

- Nie chcemy być w Sojuszu podczas wojny. Teraz jest już za późno. Powinniśmy być tam wcześniej – komentował ukraiński lider.

Wołodymyr Zełenski ponadto dodał, że ma nadzieję uzyskać na szczycie NATO w Wilnie obietnicę, że Ukraina może przystąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego po zakończeniu konfliktu zbrojnego z wojskami Kremla.

- Jeśli niektóre kraje nie widzą nas w NATO i nie dostaniemy sygnału w Wilnie, myślę, że nie ma sensu, żeby Ukraina była na tym szczycie – podsumował prezydent dla Wall Street Journal.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty