Jacht pod rosyjską banderą monitorowany w porcie w Ustce w woj. pomorskim.
Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Ustce odmówił załodze prawa wejścia na terytorium Polski.
Jak poinformował Tadeusz Gruchała z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, jacht zawinął do portu po informacji, że jeden z członków załogi ma kłopoty zdrowotne.
- Na jego pokładzie znajduje się dwoje obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy płynęli na Bornholm. W trakcie rejsu mężczyzna poczuł się źle i zgłosił potrzebę pomocy. Jacht wpłynął do portu w Ustce, a tam czekał już zespół ratownictwa medycznego. Po zbadaniu mężczyzny ratownicy stwierdzili, że nie wymaga on hospitalizacji - powiedział.
Jak przekazał Tadeusz Gruchała, obywatele Rosji będący na pokładzie jednostki nie mogą zejść na ląd.
- Komendant placówki Straży Granicznej w Ustce wydał obywatelom Federacji Rosyjskiej decyzję o odmowie wjazdu. Nie byli oni umieszczeni w katalogu osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski. Jednostka przebywa w porcie z uwagi na sztorm, ale gdy tylko warunki pogodowe pozwolą jacht wypłynie w swój rejs na Bornholm - dodał.
Jacht pod rosyjską banderą do portu w Ustce wpłynął w niedzielę.
Jak poinformował Tadeusz Gruchała z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, jacht zawinął do portu po informacji, że jeden z członków załogi ma kłopoty zdrowotne.
- Na jego pokładzie znajduje się dwoje obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy płynęli na Bornholm. W trakcie rejsu mężczyzna poczuł się źle i zgłosił potrzebę pomocy. Jacht wpłynął do portu w Ustce, a tam czekał już zespół ratownictwa medycznego. Po zbadaniu mężczyzny ratownicy stwierdzili, że nie wymaga on hospitalizacji - powiedział.
Jak przekazał Tadeusz Gruchała, obywatele Rosji będący na pokładzie jednostki nie mogą zejść na ląd.
- Komendant placówki Straży Granicznej w Ustce wydał obywatelom Federacji Rosyjskiej decyzję o odmowie wjazdu. Nie byli oni umieszczeni w katalogu osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski. Jednostka przebywa w porcie z uwagi na sztorm, ale gdy tylko warunki pogodowe pozwolą jacht wypłynie w swój rejs na Bornholm - dodał.
Jacht pod rosyjską banderą do portu w Ustce wpłynął w niedzielę.
- Na jego pokładzie znajduje się dwoje obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy płynęli na Bornholm. W trakcie rejsu mężczyzna poczuł się źle i zgłosił potrzebę pomocy. Jacht wpłynął do portu w Ustce, a tam czekał już zespół ratownictwa medycznego. Po zbadaniu mężczyzny ratownicy stwierdzili, że nie wymaga on hospitalizacji - powiedział.
- Komendant placówki Straży Granicznej w Ustce wydał obywatelom Federacji Rosyjskiej decyzję o odmowie wjazdu. Nie byli oni umieszczeni w katalogu osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski. Jednostka przebywa w porcie z uwagi na sztorm, ale gdy tylko warunki pogodowe pozwolą jacht wypłynie w swój rejs na Bornholm - dodał.

Radio Szczecin