Straż Graniczna sprawdza legalność zatrudnienia cudzoziemców w regionie warmińsko-mazurskim. Mamy już pierwsze wyniki.
- Na ponad 2 tysiące 400 skontrolowanych osób, ponad 220 obcokrajowców pracowało niezgodnie z przepisami - poinformowała major Mirosława Aleksandrowicz. - Najwięcej nielegalnie pracujących było obywateli Ukrainy. Na drugim miejscu znaleźli się Gruzini. Właściciele firm zatrudniali pracowników z zagranicy bez zezwolenia oraz na innych warunkach niż to było określone w zezwoleniu. Najwięcej cudzoziemców pracowało nielegalnie w branży usługowej, budowlanej i pośrednictwa pracy.
Pracujący nielegalnie w Polsce, to także obywatele Białorusi, Mołdawii i Bangladeszu.
Pracujący nielegalnie w Polsce, to także obywatele Białorusi, Mołdawii i Bangladeszu.

Radio Szczecin