Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że minister zdrowia Adam Niedzielski podał się do dymisji, która została przyjęta.
Jak mówił szef rządu, Niedzielskiego zastąpi posłanka PiS Katarzyna Sójka.
- Dzisiaj rano podczas rozmowy z panem ministrem Adamem Niedzielskim podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra. Jednocześnie postanowiłem też zaproponować tę funkcję pani poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która ma bardzo wielu swoich pacjentów, która zna służbę zdrowia od podszewki, jest jednocześnie też aktywnym członkiem komisji zdrowia - mówi premier.
Adam Niedzielski ministrem zdrowia był od sierpnia 2020 roku.
- Dzisiaj rano podczas rozmowy z panem ministrem Adamem Niedzielskim podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra. Jednocześnie postanowiłem też zaproponować tę funkcję pani poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która ma bardzo wielu swoich pacjentów, która zna służbę zdrowia od podszewki, jest jednocześnie też aktywnym członkiem komisji zdrowia - mówi premier.
Adam Niedzielski ministrem zdrowia był od sierpnia 2020 roku.

Radio Szczecin
