Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przygotowuje się do wysłania do Słowenii żołnierzy. Oddziały inżynieryjne będą wspierać naszych sojuszników w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła ten kraj.
Decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy podjął we wtorek wieczorem minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Trwają przygotowania do wysłania żołnierzy na misję - mówi podpułkownik Magdalena Busz z biura prasowego Dowództwa Generalnego.
Jeszcze w środę do Słowenii poleci grupa rekonesansowa, która ustali ilu ludzi i jaki sprzęt zabrać do działań.
Polscy żołnierze będą usuwać skutki powodzi oraz budować tymczasowe mosty i przeprawy drogowe. Słowenia od kilku dni zmaga się ze skutkami katastrofalnej powodzi.
Jeszcze w środę do Słowenii poleci grupa rekonesansowa, która ustali ilu ludzi i jaki sprzęt zabrać do działań.
Polscy żołnierze będą usuwać skutki powodzi oraz budować tymczasowe mosty i przeprawy drogowe. Słowenia od kilku dni zmaga się ze skutkami katastrofalnej powodzi.

Radio Szczecin