Polski astronauta weźmie udział w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Polak będzie testował najbardziej zaawansowane technologie polskich przedsiębiorców, realizował eksperymenty i program edukacyjny skierowany do uczniów.
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że porozumienie w sprawie lotu Polaka na Międzynarodową Stację Kosmiczną zostało już zawarte.
- Mamy już pewność i gwarancję, że drugi w historii Polski astronauta będzie uczestniczył w misji kosmicznej na orbitę. Będziemy proponowali, żeby to był Sławosz Uznański, jedyny możliwy kandydat, ale musi mieć jeszcze zatwierdzenie ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz naszych amerykańskich partnerów - powiedział Buda.
Polski astronauta wybrany do misji skupi się na eksperymentach technologicznych.
- Mamy już pewność i gwarancję, że drugi w historii Polski astronauta będzie uczestniczył w misji kosmicznej na orbitę. Będziemy proponowali, żeby to był Sławosz Uznański, jedyny możliwy kandydat, ale musi mieć jeszcze zatwierdzenie ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz naszych amerykańskich partnerów - powiedział Buda.
Polski astronauta wybrany do misji skupi się na eksperymentach technologicznych.

Radio Szczecin