46 stacji ładowania pojazdów elektrycznych ma powstać w ramach projektu, który będzie dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę instalacji w ramach jednej z sieci stacji benzynowych, której właścicielem jest spółka Anwim. Projekt zakłada budowę stacji o mocy 120 i 180 kilowatów. NFOŚiGW dofinansuje go kwotą prawie 17 milionów złotych.
Łączny koszt inwestycji to około 40 milionów złotych. Stacje do ładowania mają powstawać w okolicach dróg szybkiego ruchu, a w tym roku powinny pojawić się pierwsze egzemplarze.
Budowa całej grupy stacji objętych dofinansowaniem ma się zakończyć najpóźniej za trzy lata.
Łączny koszt inwestycji to około 40 milionów złotych. Stacje do ładowania mają powstawać w okolicach dróg szybkiego ruchu, a w tym roku powinny pojawić się pierwsze egzemplarze.
Budowa całej grupy stacji objętych dofinansowaniem ma się zakończyć najpóźniej za trzy lata.

Radio Szczecin