Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o poszukiwaniach zapalnika, którego brak stwierdzono w śmigłowcu wcześniej patrolującym pogranicze z Białorusią. Do zdarzenia doszło we wtorek.
"Po zakończeniu lotów bojowych w jednym ze śmigłowców realizujących patrol w rejonie granicy stwierdzono brak zapalnika w jednym z pocisków. Lot realizowany był wzdłuż pasa granicznego i nie odbywał się nad terenem zabudowanym. Z uwagi na to, iż dotychczasowe poszukiwania urządzenia nie przyniosły rezultatu, informujemy, iż zapalnik ma wbudowane zabezpieczenia i nie stanowi zagrożenia dla otoczenia" - przekazało w komunikacie Dowództwo Generalne.
Wojsko prosi, by w przypadku kontaktu z urządzeniem oznaczyć miejsce jego odnalezienia i powiadomić najbliższą jednostkę wojskową lub policję.
Dowództwo zaznaczyło, że podczas operacji wojskowych, podobne sytuacje zdarzały się, tak jak m.in. w Afganistanie, gdzie po realizacji lotów bojowych, miały miejsce przypadki stwierdzenia braku elementów wyposażenia.
Wojsko prosi, by w przypadku kontaktu z urządzeniem oznaczyć miejsce jego odnalezienia i powiadomić najbliższą jednostkę wojskową lub policję.
Dowództwo zaznaczyło, że podczas operacji wojskowych, podobne sytuacje zdarzały się, tak jak m.in. w Afganistanie, gdzie po realizacji lotów bojowych, miały miejsce przypadki stwierdzenia braku elementów wyposażenia.

Radio Szczecin