Rozpoczynają się obchody Święta Wojska Polskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie wtorkowa defilada w Warszawie, w której weźmie udział kilka tysięcy żołnierzy oraz setki jednostek sprzętu.
Od jutra do 15 sierpnia wojsko w dziesiątkach miejsc w całym kraju będzie organizowało pikniki, w których wezmą udział wojskowi ze sprzętem oraz przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji.
Najważniejszym elementem obchodów będzie wielka defilada wojskowa: ulicami Warszawy przejedzie dwieście jednostek sprzętu wojskowego i przemaszeruje około dwóch tysięcy żołnierzy, a nad widzami przeleci niemal 100 samolotów i śmigłowców. "Ta defilada będzie inna niż poprzednie. Będzie można z bliska zobaczyć sprzęt, który już jest na wyposażeniu wojska" - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W niedzielę o 13:00 otwarta zostanie nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej. Z tej okazji zaplanowano przemarsz oddziałów rekonstrukcyjnych w polskich zbrojach i mundurach z okresu od X do XX wieku. Oddziały przejdą przez bramę Nowomiejską Cytadeli Warszawskiej na plac Gwardii Pieszej Koronnej. Zbudowane zostaną też obozowiska wojskowe z różnych epok, przy których odbędą się pokazy grup rekonstrukcyjnych, a Muzeum za darmo udostępni wystawę "1000 lat chwały Oręża Polskiego".
Najważniejszym elementem obchodów będzie wielka defilada wojskowa: ulicami Warszawy przejedzie dwieście jednostek sprzętu wojskowego i przemaszeruje około dwóch tysięcy żołnierzy, a nad widzami przeleci niemal 100 samolotów i śmigłowców. "Ta defilada będzie inna niż poprzednie. Będzie można z bliska zobaczyć sprzęt, który już jest na wyposażeniu wojska" - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W niedzielę o 13:00 otwarta zostanie nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej. Z tej okazji zaplanowano przemarsz oddziałów rekonstrukcyjnych w polskich zbrojach i mundurach z okresu od X do XX wieku. Oddziały przejdą przez bramę Nowomiejską Cytadeli Warszawskiej na plac Gwardii Pieszej Koronnej. Zbudowane zostaną też obozowiska wojskowe z różnych epok, przy których odbędą się pokazy grup rekonstrukcyjnych, a Muzeum za darmo udostępni wystawę "1000 lat chwały Oręża Polskiego".

Radio Szczecin