Do Polski wracają upały. Weekend ma być bardzo ciepły i suchy. Dzisiaj temperatura osiągnie maksymalnie 29 stopni, a już jutro na południowym zachodzie kraju przekroczy 30 stopni.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed wysoką temperaturą dla niemal całego kraju. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od jutra do piątku.
Jak zapowiada rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, każdego dnia temperatura będzie wyższa. "Od poniedziałku jak na termometrach zobaczymy od 30 do 34 stopni, tak do piątku ta wartość będzie się utrzymywała. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem Tam na termometrach od 24 do 29 stopni. W obszarach podgórskich też nieco niższe wartości - do 27 stopni. Mimo wszystko spowodują, że znów poczujemy napływ lata" - powiedział Grzegorz Walijewski.
Nocą w wielu miejscach w kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni, co oznacza, że będziemy mieć tak zwane tropikalne noce.
Jak zapowiada rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, każdego dnia temperatura będzie wyższa. "Od poniedziałku jak na termometrach zobaczymy od 30 do 34 stopni, tak do piątku ta wartość będzie się utrzymywała. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem Tam na termometrach od 24 do 29 stopni. W obszarach podgórskich też nieco niższe wartości - do 27 stopni. Mimo wszystko spowodują, że znów poczujemy napływ lata" - powiedział Grzegorz Walijewski.
Nocą w wielu miejscach w kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni, co oznacza, że będziemy mieć tak zwane tropikalne noce.

Radio Szczecin