Po chłodnym i deszczowym początku sierpnia, do Polski wróciły upały.
Od dzisiaj do piątku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed wysokimi temperaturami dla niemal całego kraju.
Po upalnych dniach trudniej będzie też odpocząć w nocy - powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - W nocy temperatura minimalna w wielu miejscach nie będzie spadała poniżej 20 stopni Celsjusza, a to oznacza, że będziemy mieli do czynienia z tak zwanymi nocami tropikalnymi. Trudny okres dla niektórych, bo my, mieszkańcy właśnie tej części Europy, nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich wartości temperatury. To będzie duży stres termiczny dla naszego organizmu. To będzie dla niektórych bardzo ciężki czas.
Nieco chłodniej będzie nad morzem. Zwrotnikowe powietrze będzie też sprzyjać tworzeniu się burz.
Po upalnych dniach trudniej będzie też odpocząć w nocy - powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - W nocy temperatura minimalna w wielu miejscach nie będzie spadała poniżej 20 stopni Celsjusza, a to oznacza, że będziemy mieli do czynienia z tak zwanymi nocami tropikalnymi. Trudny okres dla niektórych, bo my, mieszkańcy właśnie tej części Europy, nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich wartości temperatury. To będzie duży stres termiczny dla naszego organizmu. To będzie dla niektórych bardzo ciężki czas.
Nieco chłodniej będzie nad morzem. Zwrotnikowe powietrze będzie też sprzyjać tworzeniu się burz.

Radio Szczecin