Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska jest coraz bliżej pozyskania śmigłowców uderzeniowych Apache. Po ich zakupie staniemy się drugim co do wielkości posiadaczem tych maszyn pochodzących tylko z USA.
„Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu Kongres Stanów Zjednoczonych potwierdzi nasze zapytanie ofertowe, a więc wyda zgodę, abyśmy mogli przystąpić do szczegółowych negocjacji dotyczących pozyskania 96 śmigłowców uderzeniowych Apache. Ze względu na bardzo owocną współpracę z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem w przyszłym roku będziemy mieć na wyposażeniu Wojska Polskiego pierwsze egzemplarze Apache’y”- wyjaśnił Mariusz Błaszczak.
Szef resortu obrony podkreślił, że zależy mu na tym, aby Wojsko Polskie było zorganizowane na wzór wojska amerykańskiego, które jest najsilniejsze na świecie. Jak wygląda amerykański Apache, będzie można przekonać się pojutrze w Warszawie podczas defilady Wojska Polskiego, która rozpocznie się o godzinie 14.00.
Szef resortu obrony podkreślił, że zależy mu na tym, aby Wojsko Polskie było zorganizowane na wzór wojska amerykańskiego, które jest najsilniejsze na świecie. Jak wygląda amerykański Apache, będzie można przekonać się pojutrze w Warszawie podczas defilady Wojska Polskiego, która rozpocznie się o godzinie 14.00.

Radio Szczecin