Dziś na Jasną Górę dotrze dwanaście pieszych pielgrzymek. Wejścia grup rozpoczęły się już od wczesnych godzin rannych i potrwają do wieczora. Dotarli już pątnicy z diecezji pelplińskiej, szczecińskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, drohiczyńskiej, rzeszowskiej.
Rzecznik Jasnej Góry, ojciec Michał Bortnik powiedział, że pielgrzymowanie wciąż się odradza. - Ta liczba powróciła już do tej sprzed pandemii z 2019 r. Obserwujemy wzrost w tych grupach. Jest radość. Jest wielu pątników, którzy po raz pierwszy wyruszyli na pielgrzymi szlak. To napawa właśnie nadzieją, że to pielgrzymowanie nie zamiera, a wręcz odwrotnie się odradza. Są grupy młodzieżowe, bardzo radosne, przychodzą rodziny z dziećmi, wielodzietne rodziny, a więc to pielgrzymowanie gdzieś już też zostaje zaszczepione od najmłodszych lat i pewnie będzie kontynuowane.
Główne przesłanie, które towarzyszy tegorocznym pielgrzymom nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy". Jak podkreśla ojciec Bortnik główne intencje zanoszone podczas drogi, to modlitwa o pokój. Na trasie pątnikom towarzyszy także nauczanie św. Jana Pawła II.
Główne przesłanie, które towarzyszy tegorocznym pielgrzymom nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy". Jak podkreśla ojciec Bortnik główne intencje zanoszone podczas drogi, to modlitwa o pokój. Na trasie pątnikom towarzyszy także nauczanie św. Jana Pawła II.

Radio Szczecin