Na Warmii i Mazurach trwa instalacja bariery zabezpieczającej granicę polsko-rosyjską. W tym tygodniu został zainstalowany ostatni z 12-tu kontenerów. Scalają one poszczególne części bariery elektronicznej.
Na granicy trwają także inne prace - poinformowała porucznik Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej. - Na ukończeniu również jest instalacja kabli sieciowych i transmisyjnych. To już prawie sto procent położonych kabli. Na ukończeniu również jest instalacja słupów pod kamery. Również w najbliższych dniach planowane jest ukończenie budowy instalacji tych słupów ukończenia. Ukończenie bariery elektronicznej oddanej do użytku planowane jest na koniec września tego roku.
Trwają prace przy budowie Centrum Nadzoru przy Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej w Kętrzynie. To tam będą spływały sygnały z kamer i czujników. Znajdzie się tam dwanaście stanowisk operatorskich, dwa techniczne i stanowisko kierownika grupy.
Trwają prace przy budowie Centrum Nadzoru przy Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej w Kętrzynie. To tam będą spływały sygnały z kamer i czujników. Znajdzie się tam dwanaście stanowisk operatorskich, dwa techniczne i stanowisko kierownika grupy.

Radio Szczecin