Ponad 2 tysiące żołnierzy, ponad 200 jednostek sprzętu bojowego oraz ponad 90 statków powietrznych będzie można podziwiać podczas defilady Wojska Polskiego, która 15 sierpnia odbędzie się na stołecznej Wisłostradzie.
Zaprezentowane zostaną między innymi amerykańskie czołgi Abrams i koreańskie K2. Szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że nie zabraknie sprzętu rodzimej produkcji.
Minister dodał, że podczas defilady Wojska Polskiego zostaną zaprezentowane także amerykańskie Patrioty, które Polska zakupiła w 2018 roku.
- Pierwsze baterie, one są już w zasadzie gotowe, aby dbać o bezpieczeństwo nieba nad Polską. Wśród statków powietrznych będą pozyskane z Korei Południowej lekkie samoloty wielozadaniowe FA-50, śmigłowce Black Hawk, AW101 , AW149 a więc te śmigłowce, które pozyskaliśmy ostatnio - poinformował szef resortu obrony narodowej.
Będzie można zobaczyć również jak wygląda amerykański śmigłowiec uderzeniowy Apache. Polska zabiega o możliwość zakupu 96 sztuk tych maszyn.
- Przede wszystkim myślę o bojowych wozach piechoty Borsuk, które zadebiutują podczas defilady 15 sierpnia. Także pojazdy minowania narzutowego Baobab, cała gama pojazdów, które zostały wyprodukowane przez Polski Przemysł Zbrojeniowy, bo to kołowe transportery opancerzone Rosomak, samobieżne moździerze Rak, a także armatohaubice Rak. Jesteśmy dumni z tego sprzętu, to sprzęt niezawodny - mówił Mariusz Błaszczak.#SILNABIAŁOCZERWONA 🇵🇱
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) July 28, 2023
-
Po 3 latach wraca największa defilada Wojska Polskiego ‼️ 15 sierpnia o godz. 14:00 na warszawskiej Wisłostradzie zaprezentujemy 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy!
Więcej ➡️ https://t.co/gU4HY5DpXd pic.twitter.com/tn6fk680uS
Minister dodał, że podczas defilady Wojska Polskiego zostaną zaprezentowane także amerykańskie Patrioty, które Polska zakupiła w 2018 roku.
- Pierwsze baterie, one są już w zasadzie gotowe, aby dbać o bezpieczeństwo nieba nad Polską. Wśród statków powietrznych będą pozyskane z Korei Południowej lekkie samoloty wielozadaniowe FA-50, śmigłowce Black Hawk, AW101 , AW149 a więc te śmigłowce, które pozyskaliśmy ostatnio - poinformował szef resortu obrony narodowej.
Będzie można zobaczyć również jak wygląda amerykański śmigłowiec uderzeniowy Apache. Polska zabiega o możliwość zakupu 96 sztuk tych maszyn.
- Przede wszystkim myślę o bojowych wozach piechoty Borsuk, które zadebiutują podczas defilady 15 sierpnia. Także pojazdy minowania narzutowego Baobab, cała gama pojazdów, które zostały wyprodukowane przez Polski Przemysł Zbrojeniowy, bo to kołowe transportery opancerzone Rosomak, samobieżne moździerze Rak, a także armatohaubice Rak. Jesteśmy dumni z tego sprzętu, to sprzęt niezawodny - mówił Mariusz Błaszczak.

Radio Szczecin