Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / distel2610 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / distel2610 (CC0 domena publiczna)
Uniwersytet w Gandawie. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Uniwersytet w Gandawie. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
W Belgii nastąpił wzrost emisji dwutlenku węglu po zamknięciu dwóch reaktorów jądrowych w ubiegłym roku. Donoszą o tym belgijskie media, powołując się na dane Uniwersytetu w Gandawie.
Reaktor Doel 3 został zamknięty we wrześniu ubiegłego roku, a reaktor Tihange 2 w lutym i Belgia straciła dwa gigawaty mocy niskoemisyjnych. Rezultat? Wzrost o 13 procent emisji CO2 w ostatnich sześciu miesiącach w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Belgijskie władze wprawdzie wydłużyły działanie kilku reaktorów jądrowych do 2035 roku w związku z napaścią Rosji na Ukrainie, ale zdecydowały się zamknąć Doel 3 i Tihange 2, które w przeszłości wiele razy ulegały awariom. Rząd tłumaczył tę decyzję względami technicznymi i bezpieczeństwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty