Ponad 22 tony nielegalnych odpadów wykryli kujawsko-pomorscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.
"Wszystko w czasie kontroli jednej z ciężarówek" - mówiła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Katarzyna Orlikowska-Maliszewska: - Funkcjonariusze służby celno-skarbowej skontrolowali ciężarówkę z odpadami na drodze krajowej nr 25. Zgodnie z dokumentami, miał być to transport metali nieżelaznych. Ładunek został skonsultowany z WIOŚ, który potwierdził, że odpady zostały źle sklasyfikowane i nie odpowiadają dokumentacji przewozowej. Transport nie był zgłoszony zgodnie z obowiązującymi przepisami i zachodzi podejrzenie nielegalnego przemieszczania odpadów, których odbiorcą miała być firma z Malezji.
Jak podkreśliła, sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie i Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią.
Jak podkreśliła, sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie i Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią.

Radio Szczecin