Rosyjska Państwowa agencja Roskosmos poinformowała, że utracono łączność z sondą "Łuna-25", która rozbiła się na Księżycu.
Poszukiwania urządzenia i nawiązania z nim kontaktu nie przyniosły rezultatów. Wstępna analiza wykazała, że sonda przełączyła się na nieplanowaną orbitę i "przestała istnieć w wyniku zderzenia z powierzchnią Księżyca".
Roskosmos poinformował, że przyczynami utraty urządzenia zajmie się specjalna komisja międzyresortowa.
Automatyczna stacja "Łuna-25" była pierwszą misją księżycową we współczesnej historii Rosji. Poprzednia stacja - "Łuna-24" - została wysłana w 1976 roku przez Związek Radziecki.
Roskosmos poinformował, że przyczynami utraty urządzenia zajmie się specjalna komisja międzyresortowa.
Automatyczna stacja "Łuna-25" była pierwszą misją księżycową we współczesnej historii Rosji. Poprzednia stacja - "Łuna-24" - została wysłana w 1976 roku przez Związek Radziecki.

Radio Szczecin