Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Księżyc. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Księżyc. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Rosyjska Państwowa agencja Roskosmos poinformowała, że utracono łączność z sondą "Łuna-25", która rozbiła się na Księżycu.
Poszukiwania urządzenia i nawiązania z nim kontaktu nie przyniosły rezultatów. Wstępna analiza wykazała, że sonda przełączyła się na nieplanowaną orbitę i "przestała istnieć w wyniku zderzenia z powierzchnią Księżyca".

Roskosmos poinformował, że przyczynami utraty urządzenia zajmie się specjalna komisja międzyresortowa.

Automatyczna stacja "Łuna-25" była pierwszą misją księżycową we współczesnej historii Rosji. Poprzednia stacja - "Łuna-24" - została wysłana w 1976 roku przez Związek Radziecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty