Amerykański Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce 96 śmigłowców uderzeniowych Apache. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że maszyny zostaną zakupione razem z uzbrojeniem.
W tej chwili negocjowana jest cena zakupu. Szef MON podkreślił, że śmigłowce wzmocnią nasze zdolności obronne.
Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że zakup amerykańskich śmigłowców to jedna z kilku inwestycji w sprzęt tego typu.
- To jest potężna flota - 96 śmigłowców. Razem z Abramsami, których będzie 360 będą stanowiły barierę nie do przebicia, zamkną tzw. bramę brzeską, trafią na wyposażenie 18. Dywizji Zmechanizowanej. Realnie i efektywnie odstraszą agresora od wtargnięcia na terytorium Polski - podkreślił minister Błaszczak.
Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że zakup amerykańskich śmigłowców to jedna z kilku inwestycji w sprzęt tego typu.
Pierwsze śmigłowce Apache, które trafią do Polski, będą pochodzić z zasobów armii USA.Ważna wiadomość! Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce 96 śmigłowców uderzeniowych AH-64E #Apache. Zgodnie z moimi ustaleniami z sekretarzem obrony L. Austinem, do czasu zakończenia procedur i dostarczenia do Polski zakupionych śmigłowców, armia USA udostępni nam… pic.twitter.com/Xh3wle0Qti
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) August 21, 2023
- To jest potężna flota - 96 śmigłowców. Razem z Abramsami, których będzie 360 będą stanowiły barierę nie do przebicia, zamkną tzw. bramę brzeską, trafią na wyposażenie 18. Dywizji Zmechanizowanej. Realnie i efektywnie odstraszą agresora od wtargnięcia na terytorium Polski - podkreślił minister Błaszczak.

Radio Szczecin