W saksońskim mieście Bischofswerda ośmioletnie dziecko zostało ranne podczas ataku nożownika w szkole. Policja obezwładniła napastnika.
Do ataku doszło około godziny 10 rano w jednej ze szkół podstawowych. Do budynku wszedł uzbrojony w nóż szesnastolatek, który kiedyś uczęszczał do szkoły. Ranny został ośmioletni chłopiec, którego stan określono jako ciężki, ale stabilny. Trzecioklasista ma obrażenia głowy i szyi. Wezwana przez nauczycieli policja zdołała zatrzymać napastnika, który próbował się podpalić.
Według policji, sytuacja jest pod kontrolą. W akcji wzięły udział dwa helikoptery ratownictwa medycznego. Rodziny i dzieci znajdują się pod opieką zespołu interwencji kryzysowej.
Rok szkolny w Saksonii rozpoczął się 21 sierpnia.
Według policji, sytuacja jest pod kontrolą. W akcji wzięły udział dwa helikoptery ratownictwa medycznego. Rodziny i dzieci znajdują się pod opieką zespołu interwencji kryzysowej.
Rok szkolny w Saksonii rozpoczął się 21 sierpnia.

Radio Szczecin