Prawie pół tony kokainy o czarnorynkowej wartości około 180 milionów złotych - przechwycili ją funkcjonariusze Straży Granicznej w porcie w Gdyni.
Ładunek, który został, jak się okazało, nadany w Boliwii, ostatecznie do portu w Gdyni dotarł z Chile - mówiła rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska. Podkreśliła, że w wyniku dalszych działań zabezpieczono dwa kontenery z ładunkiem desek podłogowych. Wyjaśniała, że badanie tego towaru przy wykorzystaniu dostępnych środków technicznych i psów służbowych szkolonych do wykrywania narkotyków umożliwiło wykrycie ładunku.
Porucznik Anna Michalska poinformowała, że na razie zatrzymano 46-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemycie narkotyków, został aresztowany. Sprawa jest rozwojowa.
Porucznik Anna Michalska poinformowała, że na razie zatrzymano 46-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemycie narkotyków, został aresztowany. Sprawa jest rozwojowa.

Radio Szczecin