Synoptycy ostrzegają przed upałem.
Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że dziś w Polsce temperatura może wzrosnąć nawet do 33 stopni.
- Temperatura maksymalna w wielu regionach Polski zbliży się do wartości 30 stopni i będzie ją przekraczać. Poniżej 30 stopni będzie głównie nad morzem oraz na północnym wschodzie Polski. Poza tym temperatura maksymalna wyniesie 32-33 stopnie. To przede wszystkim na południowym zachodzie, okolice Wrocławia i Opola - mówi Szewczak.
Emilia Szymczak dodaje, że dziś - prawie w całym kraju - wystąpią także burze. - Te burze będą zwiększać swoją aktywność. Mogą one występować od godzin około południowych i wieczornych z opadami deszczu do 20 milimetrów, porywami wiatru lokalnie do 90 kilometrów na godzinę, głównie na Dolnym Śląsku. Istnieje ryzyko rozwoju super komórek i też burz z gradem o średnicy do 3-5 centymetrów.
Synoptycy zapowiadają, że burzowo będzie także w nocy.
- Temperatura maksymalna w wielu regionach Polski zbliży się do wartości 30 stopni i będzie ją przekraczać. Poniżej 30 stopni będzie głównie nad morzem oraz na północnym wschodzie Polski. Poza tym temperatura maksymalna wyniesie 32-33 stopnie. To przede wszystkim na południowym zachodzie, okolice Wrocławia i Opola - mówi Szewczak.
Emilia Szymczak dodaje, że dziś - prawie w całym kraju - wystąpią także burze. - Te burze będą zwiększać swoją aktywność. Mogą one występować od godzin około południowych i wieczornych z opadami deszczu do 20 milimetrów, porywami wiatru lokalnie do 90 kilometrów na godzinę, głównie na Dolnym Śląsku. Istnieje ryzyko rozwoju super komórek i też burz z gradem o średnicy do 3-5 centymetrów.
Synoptycy zapowiadają, że burzowo będzie także w nocy.

Radio Szczecin