Ambasadorowie Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych mają opuścić Niger. Zażądało tego tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dyplomatom dano 48 godzin na wyjazd.
W lipcu w Nigrze doszło do zamachu stanu. Wojskowa junta obaliła demokratycznie wybranego prezydenta Mohameda Bazouma. W ostatnim czasie zaprezentowała trzyletni plan powrotu do demokracji, który został odrzucony przez kraje Afryki Zachodniej zrzeszone w ECOWAS. Jednocześnie ta grupa zastanawia się nad podjęciem interwencji militarnej w Nigrze.

Radio Szczecin