14 nowych przypadków zakażenia legionellą odnotowano na Podkarpaciu. Zmarła kolejna osoba. To starszy mężczyzna leczony w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.
Pacjent był obciążony chorobami przewlekłymi - poinformował rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie Andrzej Sroka. - W Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie zmarł pacjent leczony onkologicznie. Była to osoba starsza z powiatu rzeszowskiego. To czwarta osoba, która zmarła w szpitalu na legionellozę. Wzrosła liczba chorych. Wczoraj podawaliśmy, że to 20 osób, a dziś to już 28 osób.
Z najnowszych danych Sanepidu wynika, że od początku wystąpienia ogniska zachorowań hospitalizowano 127 pacjentów w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Łańcucie, Sędziszowie Małopolskim, Jaśle oraz w Lublinie. W sumie zmarło 8 osób w starszym wieku. To 5 mężczyzn i 3 kobiety, mieszkańcy Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Wszyscy z chorobami współistniejącymi.
86 pacjentów zakażonych bakterią legionelli mieszka w Rzeszowie, a 26 w powiecie rzeszowskim. Ponadto 4 osoby mieszkają w powiecie dębickim, 3 w ropczycko-sędziszowskim i 2 w łańcuckim. Pojedynczy pacjenci pochodzą z powiatów jasielskiego, przeworskiego, przemyskiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz z województwa lubelskiego.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie przeprowadzi dziś i w niedzielę dezynfekcję i płukanie sieci wodociągowej miasta oraz miejscowości przyległych korzystających z wody miejskiej. To działania prewencyjne podjęte w związku z zakażeniami bakterią legionelli.
Dzisiaj zostanie wprowadzony do sieci chlor w dawkach 20 razy wyższych niż normalnie obowiązują - poinformował Bartosz Gubernat z Urzędu Miasta Rzeszowa. W niedzielę prowadzone będzie płukanie wodociągu chlorem. Mieszkańcy będą mogli odczuć wtedy w wodzie intensywny zapach tego gazu.
W poniedziałek mają być znane pierwsze wyniki badań próbek wody. Wtedy okaże się, czy źródłem zakażenia legionellą jest sieć wodociągowa. Śledztwo w sprawie zatrucia prowadzi między innymi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Z najnowszych danych Sanepidu wynika, że od początku wystąpienia ogniska zachorowań hospitalizowano 127 pacjentów w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Łańcucie, Sędziszowie Małopolskim, Jaśle oraz w Lublinie. W sumie zmarło 8 osób w starszym wieku. To 5 mężczyzn i 3 kobiety, mieszkańcy Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Wszyscy z chorobami współistniejącymi.
86 pacjentów zakażonych bakterią legionelli mieszka w Rzeszowie, a 26 w powiecie rzeszowskim. Ponadto 4 osoby mieszkają w powiecie dębickim, 3 w ropczycko-sędziszowskim i 2 w łańcuckim. Pojedynczy pacjenci pochodzą z powiatów jasielskiego, przeworskiego, przemyskiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz z województwa lubelskiego.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie przeprowadzi dziś i w niedzielę dezynfekcję i płukanie sieci wodociągowej miasta oraz miejscowości przyległych korzystających z wody miejskiej. To działania prewencyjne podjęte w związku z zakażeniami bakterią legionelli.
Dzisiaj zostanie wprowadzony do sieci chlor w dawkach 20 razy wyższych niż normalnie obowiązują - poinformował Bartosz Gubernat z Urzędu Miasta Rzeszowa. W niedzielę prowadzone będzie płukanie wodociągu chlorem. Mieszkańcy będą mogli odczuć wtedy w wodzie intensywny zapach tego gazu.
W poniedziałek mają być znane pierwsze wyniki badań próbek wody. Wtedy okaże się, czy źródłem zakażenia legionellą jest sieć wodociągowa. Śledztwo w sprawie zatrucia prowadzi między innymi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Radio Szczecin