Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział, że rząd przeznaczył w tym roku budżetowym ponad 350 milionów złotych na zakup podręczników.
Wiceszef resortu mówił, że rząd PiS od lat realizuje program związany z zakupem podręczników. Tomasz Rzymkowski zaznaczył, że szkoły nabywają podręczniki, które mają służyć uczniom przez kilka lat.
- Tylko w tym roku budżetowym przeznaczyliśmy w ramach dwóch etapów ponad 350 milionów złotych na zakup podręczników szkolnych tylko w szkołach podstawowych, znacznie większe z punktu widzenia jednego ucznia nakłady na zakup podręczników w szkołach ponadpodstawowych, zatem to wsparcie jest olbrzymie ze strony państwa - mówił.
Wiceszef resortu wskazywał też na wsparcie związane z doposażaniem stołówek szkolnych. Zapowiedział kontynuację tego programu.
- Przewidujemy po 40 milionów złotych rokrocznie na budowę, doposażenie stołówek przyszkolnych, żeby młodzież mogła korzystać z ciepłych posiłków w każdej placówce publicznej oświatowej w Polsce - powiedział.
- Tylko w tym roku budżetowym przeznaczyliśmy w ramach dwóch etapów ponad 350 milionów złotych na zakup podręczników szkolnych tylko w szkołach podstawowych, znacznie większe z punktu widzenia jednego ucznia nakłady na zakup podręczników w szkołach ponadpodstawowych, zatem to wsparcie jest olbrzymie ze strony państwa - mówił.
Wiceszef resortu wskazywał też na wsparcie związane z doposażaniem stołówek szkolnych. Zapowiedział kontynuację tego programu.
- Przewidujemy po 40 milionów złotych rokrocznie na budowę, doposażenie stołówek przyszkolnych, żeby młodzież mogła korzystać z ciepłych posiłków w każdej placówce publicznej oświatowej w Polsce - powiedział.

Radio Szczecin