Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / congerdesign (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / congerdesign (CC0 domena publiczna)
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnej opiece geriatrycznej. Ustawa ma na celu kompleksową opiekę dla osób po 75. roku życia.
Obecna na uroczystości w Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie minister zdrowia Katarzyna Sójka powiedziała, że dzięki ustawie powstaną nowe Centra 75 plus, które zapewnią wsparcie i bezpieczeństwo dla wszystkich seniorów, a także ich rodzin.

Na mocy ustawy na poziomie powiatów powstanie około 300 placówek dla seniorów. Do Centrów zdrowia 75 plus mają kierować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Ich celem będzie diagnozowanie i leczenie seniorów. Nowa koncepcja opieki zakłada również zwiększenie liczby szpitalnych oddziałów geriatrycznych.
Katarzyna Sójka powiedziała, że dzięki ustawie powstaną nowe Centra 75 plus, które zapewnią wsparcie i bezpieczeństwo dla wszystkich seniorów, a także ich rodzin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty