Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnej opiece geriatrycznej. Ustawa ma na celu kompleksową opiekę dla osób po 75. roku życia.
Obecna na uroczystości w Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie minister zdrowia Katarzyna Sójka powiedziała, że dzięki ustawie powstaną nowe Centra 75 plus, które zapewnią wsparcie i bezpieczeństwo dla wszystkich seniorów, a także ich rodzin.
Na mocy ustawy na poziomie powiatów powstanie około 300 placówek dla seniorów. Do Centrów zdrowia 75 plus mają kierować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Ich celem będzie diagnozowanie i leczenie seniorów. Nowa koncepcja opieki zakłada również zwiększenie liczby szpitalnych oddziałów geriatrycznych.
Na mocy ustawy na poziomie powiatów powstanie około 300 placówek dla seniorów. Do Centrów zdrowia 75 plus mają kierować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Ich celem będzie diagnozowanie i leczenie seniorów. Nowa koncepcja opieki zakłada również zwiększenie liczby szpitalnych oddziałów geriatrycznych.

Radio Szczecin