O godzinie 11.00 rząd podejmie uchwałę w sprawie embarga na wwóz ukraińskiego zboża do Polski - poinformował minister rolnictwa Robert Telus.
Uchwała ma zawierać zapis o tym, iż jeśli Komisja Europejska nie przedłuży zakazu, przedłuży go Polska. - Jesteśmy przekonani, że Unia Europejska się łamie i przedłuży, ale gdyby nie przedłużyła, to my jesteśmy twardzi w tej sprawie, bo to jest w interesie polskiego rolnictwa - powiedział Telus.
Donald Tusk i Michał Kołodziejczak będą chcieli przypisać sobie zasługi związane z przedłużeniem embarga na wwóz ukraińskiego zboża do Polski - uważa minister rolnictwa i rozwoju wsi. W ten sposób skomentował on zapowiedziany wyjazd polityków Koalicji Obywatelskiej do Strasburga, gdzie dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na ten temat importu ukraińskiego zboża.
- Jestem przekonany w 100 procentach, że nasza ofensywa przyniosła już efekty - powiedział Telus. - Donald Tusk, który kiedyś sam z siebie nazywał królem Europy, on ma dobre przecieki i widocznie wie, że nasza ofensywa przyniosła efekt. Ja też rozmawiałem z ministrami rolnictwa i nie było ani jednego głosu przeciwko i to znaczy, że oni przedłużą. I oni chcą pojechać dziś i błyszczeć, że to oni załatwili. Panie Donaldzie, jeżeli pan chce jechać i popsuć nam to, to lepiej, żeby w ogóle pan nie jechał.
Senacka komisja rolnictwa popiera przedłużenie embarga na ukraińskie zboże - zadeklarował jej przewodniczący senator Jerzy Chróścikowski z Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał także, że Senat wysłał swoje stanowisko w tej sprawie do Komisji Europejskiej pod koniec sierpnia. Polityk wyraził też nadzieję, że unijni urzędnicy poprą propozycję polskich władz i zdecydują się wydłużyć zakaz importu. - Mam nadzieję, że Komisja zrozumie i to działanie poprze - powiedział.
Unijne embargo na przywóz ukraińskiego zboża i innych produktów rolnych do Polski wygasa 15 września.
Donald Tusk i Michał Kołodziejczak będą chcieli przypisać sobie zasługi związane z przedłużeniem embarga na wwóz ukraińskiego zboża do Polski - uważa minister rolnictwa i rozwoju wsi. W ten sposób skomentował on zapowiedziany wyjazd polityków Koalicji Obywatelskiej do Strasburga, gdzie dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na ten temat importu ukraińskiego zboża.
- Jestem przekonany w 100 procentach, że nasza ofensywa przyniosła już efekty - powiedział Telus. - Donald Tusk, który kiedyś sam z siebie nazywał królem Europy, on ma dobre przecieki i widocznie wie, że nasza ofensywa przyniosła efekt. Ja też rozmawiałem z ministrami rolnictwa i nie było ani jednego głosu przeciwko i to znaczy, że oni przedłużą. I oni chcą pojechać dziś i błyszczeć, że to oni załatwili. Panie Donaldzie, jeżeli pan chce jechać i popsuć nam to, to lepiej, żeby w ogóle pan nie jechał.
Senacka komisja rolnictwa popiera przedłużenie embarga na ukraińskie zboże - zadeklarował jej przewodniczący senator Jerzy Chróścikowski z Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał także, że Senat wysłał swoje stanowisko w tej sprawie do Komisji Europejskiej pod koniec sierpnia. Polityk wyraził też nadzieję, że unijni urzędnicy poprą propozycję polskich władz i zdecydują się wydłużyć zakaz importu. - Mam nadzieję, że Komisja zrozumie i to działanie poprze - powiedział.
Unijne embargo na przywóz ukraińskiego zboża i innych produktów rolnych do Polski wygasa 15 września.

Radio Szczecin