Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu

Fot. twitter.com/mhorala
Fot. twitter.com/mhorala
Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.
CPK ma być głównym portem lotniczy w kraju i jednocześnie węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym - dodaje Marcin Horała. - One były niemedialne. To wynika ze świadomej decyzji, żeby w jak najmniejszym stopniu, jak najpóźniej dokonywać wywłaszczeń, żeby jak najdłużej pracować na gruntach dobrowolnie pozyskanych. To oczywiście powoduje, że nie ma takiego obrazka atrakcyjnego dla kamery, ale te prace się toczą. One już przybrały ten wymiar przygotowawczych prac budowlanych, całego szeregu prac, które są wykonywane na kolejnych działkach w miarę jak postępują dobrowolne wykupy.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej dodał, że Centralny Port Komunikacyjny, to nie tylko lotnisko. - To cały komplementarny system transportowy. Jeżeli mówimy o tych brakach w tym systemie, o tym, co musimy uzupełnić, to są to niewątpliwie inwestycje kolejowe - powiedział Marcin Horała.

Marcin Horała poinformował także, że zatwierdzony jest już plan generalny lotniska, promesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, decyzja środowiskowa oraz projekty terminala i dworca.
CPK ma być głównym portem lotniczy w kraju i jednocześnie węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym - dodaje Marcin Horała.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej dodał, że Centralny Port Komunikacyjny, to nie tylko lotnisko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty