Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Doktor Michał Sutkowski. źródło: https://www.lazarski.pl/pl/wykladowcy/michal-sutkowski/
Doktor Michał Sutkowski. źródło: https://www.lazarski.pl/pl/wykladowcy/michal-sutkowski/
Coraz więcej osób choruje. Doktor Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych powiedział, że jest bardzo dużo zakażeń wirusowych, ale nie jest to jeszcze szczyt sezonu.
Mamy przede wszystkich chorobę przeziębieniową i Covid - powiedział.

- Covidu jest narastająca liczba i to jest pewne źródło niepokoju. To są zwykle zakażenia, jeśli chodzi o covid łagodne, ale zdarzają się przypadki cięższe u osób szczególnie starszych, predysponowanych wielochorobowością. To są sytuacje, które wzbudzają nasze zaniepokojenie. Szczepienia będziemy mieli dopiero od 6 grudnia, ale dobrze, że one będą. Więc sytuacja jest oczywiście dynamiczna, jak zawsze o tej porze roku - dodał dr Sutkowski.

W piątek potwierdzono w Polsce blisko 2,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem. Według ekspertów są to dane niedoszacowane, bo nie ma już powszechnego testowania i chorych może być kilkukrotnie więcej.

Według zapowiedzi ministerstwa zdrowia od 6 grudnia będzie można zaszczepić się przeciw Covid szczepionką, która uwzględnia w swoim składzie kraken - czyli najnowszy wariant koronawirusa.
Szczepienia będziemy mieli dopiero od 6 grudnia, ale dobrze, że one będą. Więc sytuacja jest oczywiście dynamiczna, jak zawsze o tej porze roku - dodał dr Sutkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty