Przewoźnicy od poniedziałku 18 grudnia mogą ponownie rozpocząć protest przed polsko - ukraińskim przejściem granicznym w Dorohusku - taką decyzję wydał Sąd Okręgowy w Lublinie.
Sąd rozpatrywał odwołanie polskich przewoźników od decyzji wójta gminy Dorohusk Wojciecha Sawy, który nie zgodził się na taki protest.
Zdaniem wójta, protest miałby zagrażać mieniu w znacznych rozmiarach - mówi sędzia sądu Okręgowego w Lublinie, Piotr Ryng.
Dzisiejszy wyrok podlega natychmiastowej wykonalności, ale wójt może złożyć na niego zażalenie. W takim wypadku sprawa trafiłaby do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.
Zdaniem wójta, protest miałby zagrażać mieniu w znacznych rozmiarach - mówi sędzia sądu Okręgowego w Lublinie, Piotr Ryng.
Dzisiejszy wyrok podlega natychmiastowej wykonalności, ale wójt może złożyć na niego zażalenie. W takim wypadku sprawa trafiłaby do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Radio Szczecin
