W Dorohusku na krajowej drodze numer 12 w poniedziałek zostanie wznowiony protest - potwierdzają polscy przewoźnicy. W piątek sąd uchylił decyzję wójta gminy Dorohusk, który zakazał protestu.
- Wracamy na dotychczasowe miejsce - mówi jedna z organizatorek protestu Edyta Ozygała. Jak powiedziała, w poniedziałek o godzinie 10 protestujący spotkają się ze służbami w urzędzie w Dorohusku, a o 14 wznowią protest.
Kolejka samochodów od odprawy już teraz ma ponad 60 kilometrów. Polscy przewoźnicy domagają się między innymi wprowadzenia zakazu rejestrowania w Polsce firm transportowych z zagranicznym kapitałem oraz rozwiązania problemów z ukraińskim system kolejki elektronicznej. Na przejściu w Dorohusku protestują od 6 listopada.
Kolejka samochodów od odprawy już teraz ma ponad 60 kilometrów. Polscy przewoźnicy domagają się między innymi wprowadzenia zakazu rejestrowania w Polsce firm transportowych z zagranicznym kapitałem oraz rozwiązania problemów z ukraińskim system kolejki elektronicznej. Na przejściu w Dorohusku protestują od 6 listopada.

Radio Szczecin
