Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
Rosjanie nacierają na Awdijiwkę w obwodzie donieckim. To obecnie jeden z najbardziej gorących odcinków frontu. Ukraińska armia broni się przed ofensywą wroga także w innych regionach.
Jak wynika z danych przedstawionych przez portal Deep State, w ostatnich dniach Rosjanom udało się przesunąć nieco na południowych rubieżach Awdijiwki. W niektórych dzielnicach miasta trwają walki uliczne. Rosjanie starają się przeciąć także strategiczną drogę łączącą pozycje ukraińskie z zapleczem frontu.

Rosyjska armia atakuje też m.in. w okolicach Marjinkii, Bachmutu i na kierunku kupiańsko-łymańskim. Ukraińcom wciąż udaje się utrzymać zdobyte przyczółki na lewym brzegu Dniepru na wysokości Chersonia na południu kraju.

Według analityków i ukraińskich władz, ofensywa Rosjan potrwa co najmniej do wiosny. Tymczasem Rosjanie atakują terytoria w głębi Ukrainy za pomocą dalekosiężnych dronów Shahed. W nocy ukraińska obrona zniszczyła 14 z 17 takich bezzałogowców. Rosyjskie drony trafiły m.in. w obiekt infrastruktury energetycznej w obwodzie dniepropietrowskim.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty