Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Amerykański Departament Sprawiedliwości rozbił siatkę rosyjskich hakerów. Opłacani przez Moskwę przestępcy włamywali się do routerów i pozyskiwali informacje wywiadowcze - poinformowała zastępczyni Prokuratora Generalnego Lisa Monaco.
W styczniu Departament Sprawiedliwości wykrył liczne zhakowane routery używane w biurach oraz w domach do pracy zdalnej, dzięki którym rosyjski wywiad mógł ukrywać i umożliwiać liczne przestępstwa.

Departament Sprawiedliwości ostatecznie udaremnił proceder - poinformował Prokurator Generalny Merrick Garland. A, jak podaje amerykański resort sprawiedliwości, do rozbicia rosyjskiej siatki hakerów na terenie USA doszło po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy.

Za utworzeniem siatki hakerów miał stać rosyjski wywiad wojskowy. Sposób działania hakerów polegał na naruszaniu zabezpieczeń i instalowaniu złośliwego oprogramowania na podatnym routerze, którego można użyć do kolejnych ataków.

W celu zatrzymania tej procedury FBI wysłało do zainfekowanych routerów fragmenty kodu źródłowego, modyfikując ich zabezpieczenia, by zablokować hakerom dalszy dostęp. Ma to być tymczasowe rozwiązanie i właściciele routerów muszą zaktualizować swoje oprogramowanie. Większość sprzętu, którego dotyczy problem, jest używana w małych lub domowych biurach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty