Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Joe Biden powiązał wycofanie się Ukrainy z Awdijiwki z niezdolnością Kongresu do przekazania dalszej pomocy dla ukraińskiej armii.
- Ukraińska armia została zmuszona do wycofania się po tym, jak żołnierze musieli racjonować amunicję ze względu na malejące zapasy w wyniku bierności Kongresu, co przyniosło Rosji pierwsze zauważalne zyski od miesięcy - czytamy w oświadczeniu Białego Domu.

Joe Biden podkreślił potrzebę pilnego przyjęcia przez Kongres ustawy o dodatkowym finansowaniu bezpieczeństwa narodowego w celu uzupełnienia zaopatrzenia sił ukraińskich. Prezydent powiedział dziennikarzom, że nie jest pewien, czy inne ukraińskie miasta również nie zostaną, przez Rosjan zdobyte dodając, że „nieetyczne” jest to, że jego kraj nie zapewnia większej pomocy narodowi ukraińskiemu po tym, jak walczy on „tak odważnie i bohatersko”.

Amerykański Senat przyjął właśnie specjalną ustawę, według której na pomoc dla Ukrainy ma być przeznaczone 60 miliardów dolarów. Projekt trafia teraz do Izby Reprezentantów, która ma właśnie dwutygodniową przerwę w obradach.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty