Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Rzecznik ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ołeh Nikołenko wezwał polskie władze do odblokowania przejść na granicy polsko-ukraińskiej. Protestują tam polscy rolnicy.
Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz potępił z kolei wysypywanie ukraińskiego zboża przez protestujących.

Rzecznik ukraińskiego MSZ napisał na Facebooku, że blokada granicy nie ma żadnego uzasadnienia."Działania polskich protestujących i niektórych radykalnych polskich polityków podważają gospodarkę Ukrainy i jej odporność na rosyjską agresję" - napisał rzecznik dodając, że granica między Polską a Ukrainą "nie powinna być zakładnikiem jakichkolwiek interesów politycznych". "Uważamy za niedopuszczalną agresywną postawę protestujących wobec Ukraińców i ukraińskich towarów przekraczających polsko-ukraińską granicę" - podkreślił Ołeh Nikołenko dodając, że celem blokady przejść granicznych jest "sprowokowanie dalszego pogorszenia stosunków dwustronnych".

Ambasador Wasyl Zwarycz napisał na platformie X, że zdecydowanie potępia wysypanie ukraińskiego zboża przez protestujących w Medyce. "Policja powinna stanowczo reagować i ukarać tych, kto łamie prawo. To także brak szacunku do pracy ukraińskich rolników w warunkach rosyjskiej agresji, do siebie i innego człowieka" - napisał ambasador.

Rolnicy protestujący przeciwko napływowi towarów z Ukrainy do Polski i polityce klimatycznej Unii Europejskiej blokują polsko-ukraińskie przejścia graniczne w Dorohusku, Dołhobyczowie, Zosinie, Medyce i Korczowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty