Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Blokada wejść do budynku i żądanie spotkania z premierem - tak wygląda protest rolniczych związkowców w ministerstwie rolnictwa.
Rozpoczęli go we wtorek po spotkaniu z kierownictwem resortu, bo - jak mówią - nie usłyszeli żadnych konkretów. Przekonują, że rząd nie wywiązuje się ze zobowiązań porozumienia, zawartego w Jasionce dwa tygodnie temu.

Szef Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Władysław Serafin zarzucił kierownictwu resortu, że nie informuje premiera o wszystkim, więc potrzebna jest rozmowa z samym szefem rządu.

- Dla nas ważna jest jedna rzecz, żeby premier znał motywy naszego postępowania. Myśmy zawarli uzgodnienia w Jasionce. Były omawiane z premierem w centrum Dialog. Żadne z tych uzgodnień na dziś nie jest zrealizowane - powiedział Serafin.

Rolnicy zwracają uwagę, że resort - wbrew zapowiedziom - nie zablokował tranzytu zboża i cukru przez Polskę. Narzekają też na brak procedur dotyczących obiecanych dopłat.

Szef rolniczej "Solidarności", Tomasz Obszański mówi, że strajkujący zablokowali wszystkie wejścia do ministerstwa i czekają na ruch premiera Donalda Tuska.

- Pan premier nie robi łaski, że do nas przyjedzie i porozmawia. Polityka polityką, ale polskie rolnictwo przeżywa bardzo duży kryzys - mówił Tomasz Obszański.

Ministerstwo rolnictwa przekonuje, że uzgodnienia z Jasionki zostały w dużej mierze zrealizowane. W komunikacie jest mowa między innymi o złagodzeniu zapisów Zielonego Ładu. Resort tłumaczy też, że wypełnienie wszystkich zobowiązań wydłużają konsultacje i rządowe procedury.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty