Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm skierował wszystkie projekty zmieniające przepisy o przerywaniu ciąży do prac w komisji nadzwyczajnej. Przewodniczący klubu PSL -Trzecia Droga Krzysztof Paszyk mówi, że nad projektami trzeba pracować w spokoju:
- Skierowanie tych projektów do prac w komisji dla mnie osobiście ma jeden zasadniczy walor. Tam jest szansa na merytoryczną dyskusję, na udział ekspertów, na to, aby w spokoju dokonać analizy merytorycznej tych projektów i też zdecydować, co zgodnie z arytmetyką sejmową jest możliwe do dalszych prac - mówi Paszyk.

Projekty Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przewidują liberalizację prawa aborcyjnego. Przerywanie ciąży ma być dozwolone do 12stego tygodnia ciąży bez podawania przyczyn. Drugi z projektów Lewicy zdejmuje odpowiedzialność karną za aborcję i pomoc w niej.

Projekt Trzeciej Drogi przewiduje powrót do kompromisu aborcyjnego, który obowiązywał przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku. Przewiduje, że aborcja będzie możliwa w sytuacji nieodwracalnych wad płodu.

Powołana została także komisja nadzwyczajna do spraw rozpatrzenia projektów tych ustaw. Znalazło się w niej 25 kobiet i dwóch mężczyzn.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty