Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Joe Biden powiedział premierowi Benjaminowi Netanjahu, że Stany Zjednoczone nie wezmą udziału w ewentualnym kontruderzeniu na Iran. Taką informację podają amerykańskie media, powołując się na wysokich rangą urzędników Białego Domu.
Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela po odparciu przez amerykańskie i izraelskie siły irańskiego ataku z wykorzystaniem ponad 300 rakiet, dronów i pocisków manewrujących.

Joe Biden i jego doradcy są zaniepokojeni, że izraelska odpowiedź na atak Iranu doprowadziłaby do regionalnej wojny o katastrofalnych konsekwencjach. Jak informują portal Axios i telewizja CNN, właśnie dlatego Joe Biden powiedział Benjaminowi Netanjahu, by potraktował zestrzelenie niemal wszystkich dronów, rakiet i pocisków jako zwycięstwo i nie eskalował konfliktu. Prezydent USA miał nie tylko zapowiedzieć, że USA nie wezmą udziału w ewentualnym kontruderzeniu Izraela, ale również, że są mi przeciwne.

W wydanym wcześniej oświadczeniu Joe Biden napisał, że Izrael zademonstrował „niezwykłą zdolność do obrony przed bezprecedensowymi atakami, wysyłając jasny sygnał swoim wrogom, że nie mogą skutecznie zagrozić bezpieczeństwu Izraela”.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty