Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Premier Donald Tusk upublicznił wpis - groźbę pod jego adresem na koncie na portalu X. "Słowacy dali nam dzisiaj przykład, co należy zrobić z Donaldem Tuskiem, jeśli uwali CPK..." - głosi wpis zamieszczony przez użytkownika "Rozgłośnia". Umieszczono go wczoraj o 16.27, a więc po postrzeleniu szefa słowackiego rządu.
"Dużo tego było wczoraj. Wizja Polski" - skomentował premier Donald Tusk.

Po środowych wydarzeniach na Słowacji, groźby otrzymało kilku europejskich polityków, m.in. prezydent Serbii Aleksandar Vuczić. Pod jego wpisem w mediach społecznościowych po postrzeleni Roberta Ficy, pojawiły się komentarze zarówno pod jego adresem, jak i pod adresem premiera Węgier Viktora Orbana oraz Milorada Dodika, prezydenta bośniackiej Republiki Serbskiej.

"Wiadomość o zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę - przyjaciela Serbii i mojego osobistego - dogłębnie mną wstrząsnęła" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Serbii Aleksandar Vuczić. "To była próba zamachu na ciebie" - brzmiał wpis z groźbą. Kolejne wpisy, to: "Uważaj teraz Ty, Dodik i Orban", "Niedługo będziemy czytać podobne wiadomości o tobie".

Dzisiaj mężczyznę, który zamieścił groźby, zatrzymano.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty