Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Stan postrzelonego w środę słowackiego premiera jest bardzo ciężki, ale lekarze ustabilizowali go na tyle, że pierwsze osoby spoza szpitala mogły odwiedzić szefa rządu.
Zamachowcowi postawiono z kolei zarzuty i umieszczono go w areszcie.

Wczoraj do przebywającego w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy premiera przyleciał prezydent-elekt Peter Pellegrini. Po wizycie spotkał się z dziennikarzami i opowiedział, że krótko rozmawiał ze swoim długoletnim przyjacielem. Robert Fico nadal walczy o życie, jest bardzo słaby i zmęczony. Pellegrini dodał, że ciężka praca sztabu lekarskiego przyniosła efekt i stan premiera - mimo, że bardzo ciężki - jest stabilny.

Siedemdziesięciojednoletniemu zamachowcowi Jurajowi C. postawiono wczoraj zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa z premedytacją osoby podlegającej ochronie grozi mu nawet dożywocie. Umieszczono go w celi aresztu śledczego w Nitrze. Policja nałożyła embargo na informacje dotyczące śledztwa. Słowaccy dziennikarze doszukali się w archiwach miejscowej bezpieki, że w czasach komunizmu Juraj C. był rozpracowywany przez funkcjonariuszy. Otwarcie wypowiadał się przeciwko reżimowi i otrzymał od służb pseudonim "Dżuro".
Relacja Piotra Piętki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty