Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Stan zdrowia premiera Słowacji jest niezagrażający życiu - poinformowali przedstawiciele szpitala w Bańskiej Bystrzycy, do którego Robert Fico trafił po środowym zamachu. Jak zaznaczyli, szef rządu jest nadal w poważnym stanie, a jego rekonwalescencja potrwa długo.
Wicepremier, minister obrony Robert Kaliňák powiedział, że premier wciąż wymaga intensywnej opieki lekarzy. „Najgorsze czego się obawialiśmy, przynajmniej na tę chwilę, minęło. Stan jest jednak nadal poważny. Najlepiej będzie, jeśli damy teraz premierowi czas i spokój, aby mógł się w pełni skupić na rekonwalescencji. Będzie to bardzo trudna i bolesna droga” - zauważył wicepremier.

Robert Kaliňák powiedział, że przetransportowanie premiera jest obecnie niemożliwe, dlatego Robert Fico pozostanie w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy. Wicepremier dodał, że otrzymał od Ficy instrukcje dotyczące dalszych działań rządu.

Wczoraj wobec Juraja C. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa premiera Słowacji, sąd zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty