Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

David Baker, Damis Hassabis i John Jumper zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. źródło: https://www.nobelprize.org/prizes/chemistry/2024/summary/
David Baker, Damis Hassabis i John Jumper zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. źródło: https://www.nobelprize.org/prizes/chemistry/2024/summary/
David Baker, Damis Hassabis i John Jumper zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Wyróżniono ich za badania nad strukturą białek.
"Chemiczny" Nobel do tej pory został wręczony 115 razy. Odebrało go 194 laureatów. Były to 192 osoby, jako że dwóch laureatów uhonorowano dwukrotnie.

Z polskich uczonych Noblem z chemii uhonorowano Marię Skłodowską-Curie. W 1911 roku otrzymała nagrodę za odkrycie polonu i radu, wydzielenie czystego radu i pracę nad własnościami chemicznymi pierwiastków promieniotwórczych. Był to już drugi Nobel dla Polki.

Wcześniej, w 1903 roku, uczona została wyróżniona w dziedzinie fizyki, wraz z mężem Piotrem Curie i Henrim Becquerelem, za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości odkrytym przez Becquerela.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty