Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Flaga Bułgarii. fot. /pixabay.com/pl/photos/bułgaria-flaga-niebo-2115804.
Flaga Bułgarii. fot. /pixabay.com/pl/photos/bułgaria-flaga-niebo-2115804.
Bułgarzy wybierali dziś po raz siódmy w ciągu ostatnich trzech lat parlament i sondażowe wyniki znowu nie dają dużej szansy na stworzenie rządu.
Frekwencja wyborcza wyniosła między 33 a 38 procent. Obydwa badania exit-polls, przeprowadzone w czasie wyborów, dają zwycięstwo centroprawicowemu blokowi GERB-SDS - od 25 do 26,5 procent, co przekłada się według sondażowni od 65 do 74 mandatów. Na drugim miejscu inny centroprawicowy blok - Kontynuujemy Zmiany - DB - około piętnastu procent. Nieco ponad dwa procent mniej prorosyjscy nacjonaliści z Wazrażdane. Do parlamentu wejdzie jeszcze pięć ugrupowań, waha się los partii Majestat.

Badania pokrywają się z poprzednimi sondażami i nie wróżą szansy na łatwe stworzenie parlamentarnej większości skłonnej utworzyć stabilny rząd. Bułgarski parlament liczy dwustu czterdziestu członków.

Według konstytucji kolejny rząd- po maksymalnie trzech próbach powinien powstać do końca marca przyszłego roku.
Relacja Piotra Piętki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty