Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
W izraelskim nalocie na miasto Beit Lahija w Strefie Gazy zginęło co najmniej 77 osób, a dziesiątki innych zostało rannych.
WDo ataku doszło dzień po tym, jak izraelski parlament przyjął ustawę zakazującą działalności Agencji do spraw Pomocy Uchodźcom Palestyńskim UNRWA. Spotkało się to ze sprzeciwem społeczności międzynarodowej.

Od ponad miesiąca Izrael atakuje z powietrza południowe części Bejrutu, wschodnie regiony Libanu, m.in. Dolinę Bekaa, argumentując, że są to bastiony Hezbollahu. Tel Awiw postawił sobie za cel zniszczenie tej grupy, która od roku regularnie atakuje z powietrza północne części Izraela. Pod koniec września, po wyeliminowaniu dowódców Hezbollahu, izraelska armia rozpoczęła operację lądową na południu Libanu, gdzie walczy z bojownikami.

Od ubiegłego roku w Libanie zginęło prawie 3000 osób. Pogłębia się kryzys humanitarny, a milion osób zostało przesiedlonych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty