Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Premier Węgier Viktor Orban. Fot. orbanviktor.hu
Premier Węgier Viktor Orban. Fot. orbanviktor.hu
Węgierski premier zwrócił się do parlamentarzystów swojej partii o uchwalenie prawa zakazującego działalności mediom i organizacjom, które otrzymywały amerykańskie fundusze.
Viktor Orbán przemawiał na zamkniętym spotkaniu swojej frakcji parlamentarnej Fidesz w Balatonfüred. Jego treść opublikował zbliżony do rządu dziennik „Népszava”. Węgierski premier wielokrotnie wyraził radość ze zwycięstwa Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich. Pochwalił jego pierwsze działania, szczególnie likwidację funduszu pomocowego USAID. Według niego pieniądze te służyły między innymi próbom obalenia węgierskiej władzy, którą od kilku kadencji sprawuje jego partia.

Viktor Orbán zwrócił się do posłów i przedstawicieli rządu o szybkie uchwalenie prawa, które zakaże działalności mediom i organizacjom pozarządowym korzystającym z amerykańskich pieniędzy. Dodał też, że powinno się rozważyć zakazanie wjazdu na Węgry osobom, które działały w takich organizacjach.

Prawo to miałoby uniemożliwić dalsze sabotowanie działalności partii rządzącej. Viktor Orbán twierdzi, że kolejny atak na węgierską władzę szykowany jest za rok, kiedy w tym kraju odbędą się wybory parlamentarne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty