Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Wielka Brytania, Londyn. Fot. Mariusz Niedźwiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Wielka Brytania, Londyn. Fot. Mariusz Niedźwiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Adrian Witczak z Koalicji Obywatelskiej, mówi, że kraje europejskie wysłały wczoraj jasny sygnał dotyczący wsparcia Ukrainy.
Zdaniem posła KO była to najlepsza odpowiedź na to, co w piątek wydarzyło się w Białym Domu.

- Kraje Europy opowiadają się za wsparciem Ukrainy, że opowiadają się za pokojem Ukrainy, jak również niedopuszczeniem do triumfu Putina. I to jest jasny sygnał całej Europy. Przeciwstawienie się również temu przedstawieniu, które wykonał Donald Trump. Ja cały czas mam nadzieję, że amerykańscy politycy pójdą po rozum do głowy i ta putinowska narracja zostanie odwrócona - podkreśla Witczak.

Waldemar Buda z PiS uważa, że Europa nie jest w stanie zapewnić Ukrainie bezpieczeństwa bez Stanów Zjednoczonych. Dlatego zdaniem europosła Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie Kijów nie będzie miał wyjścia i podpisze umowę z USA. W ocenie Budy zapewni ona bezpieczeństwo Ukrainie.

- Proszę mi pokazać lepszą umowę, którą komukolwiek się proponuje z którejkolwiek ze stron. Nie ma lepszej. W mojej ocenie to jest początek, bo jeżeli Ameryka będzie związana z biznesem, Ameryka będzie związana kontraktem, to będzie również angażowała się w to miejsce, żeby te interesy zabezpieczyć, również te finansowe i gospodarcze - dodaje Buda.

Zwiększenie wydatków na obronność przez kraje europejskie, kontynuacja wsparcia wojskowego dla Ukrainy oraz zwiększenie presji gospodarczej na Rosję. To główne postulaty po wczorajszym szczycie w Londynie.

Szczyt pod hasłem "Zabezpieczenie naszej przyszłości" był między innymi pokłosiem fiaska rozmów w Białym Domu między prezydentami Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Zdaniem posła KO była to najlepsza odpowiedź na to, co w piątek wydarzyło się w Białym Domu.
Waldemar Buda z PiS uważa, że Europa nie jest w stanie zapewnić Ukrainie bezpieczeństwa bez Stanów Zjednoczonych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty