Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Akt dywersji na trasie Warszawa - Lublin to dopiero przedsmak tego, co może czekać Polskę - ocenia szczeciński politolog. Na trasie kolejowej miało dojść do eksplozji, której celem prawdopodobnie miało być wysadzenie przejeżdżającego pociągu.
Jak mówi politolog i dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie prof. Krzysztof Kowalczyk, za działaniami dywersyjnymi mogą stać służby rosyjskie.

- Wydaje się to najbardziej racjonalna odpowiedź, że albo GRU, albo FSB bezpośrednio lub też za pośrednictwem osób wynajętych przebywających na terytorium Polski dokonały tego aktu dywersji - mówi prof. Kowalczyk.

Politolog dodaje, że ataki ze strony Rosji mogą być częstsze wraz ze wzrostem sankcji nakładanych na kraj. - Mówiąc kolokwialnie, poranione zwierzę kąsa. Putin będzie chciał oddziaływać w większym zakresie na kraje Unii Europejskiej, na wschodnią flankę NATO, żeby destabilizować społeczeństwa, żeby destabilizować te rządy - uważa prof. Kowalczyk.

Premier Donald Tusk zapowiedział na wtorek nadzwyczajne posiedzenie rządowego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem dowódców wojskowych, szefów służb i przedstawiciela prezydenta.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Jak mówi politolog i dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie prof. Krzysztof Kowalczyk, za działaniami dywersyjnymi mogą stać służby rosyjskie.
Politolog dodaje, że ataki ze strony Rosji mogą być częstsze wraz ze wzrostem sankcji nakładanych na kraj.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty